poniedziałek, 6 stycznia 2014

Upadli - Lauren Kate


Hej!
 Dzisiaj opiszę pierwszą książkę z serii Upadłych Lauren Kate. Dostałam ją od koleżanki na Wigilii Klasowe. Szczerze mówiąc początek mnie zniechęcił, ale i zaintrygował tym co będzie dalej, więc nie odłożyłam jej na bok - jak to przeważnie robię- tylko czytałam dalej. 


Co byście czuli, nie mogąc być z osoba,
która jest waszym przeznaczeniem ?

Luce Price obwiniona za zabicie kolegi trafia do miejsca gdzie każdy jej ruch jest śledzony. Do szkoły wraz z nią przybywa trzech innych uczniów, w której jest 8 klas po 10 uczniów. Poznaje Arriane która oprowadza ją po szkole i wyjaśnia zasady panujące w Sword&Cross. Zaprzyjaźniają się. Przed lekcjami zauważa- Daniela Grigoriego - zakochuje się w nim oraz czuje, że wcześniej już go spotkała, po początkowym uśmiechu chłopak bardzo wyraźnie pokazuje jej, że nie chce mieć z nią nic do czynienia. Jest też Cam, który walczy o miłość Lucy zabierając ją na pikniki, jak również opuszczając teren szkoły by kupić jej prezenciki.  W szkole poznaje również Penn, która nie jest zmuszona do nauki w Sword&Cross lecz nie może jej opuścić gdyż jej prawny opiekun znajduje się na terenie szkoły i nie chce opuścić taty, który leży na cmentarzu na terenie szkoły.

Skazani na miłość, która nigdy się nie spełni. 

Po przeczytaniu jej stwierdzam, że początkowe zniechęcenie było nie słuszne. Całość ma swoje uzasadnienie w treści,  w wszystkich zachowaniach i gestach, a nawet słowachA okładka mnie po prostu urzekła. Teraz jest jedną z moich ulubionych książek, gdyż jest inna niż wszystkie.

Starożytna Wojna

Polecam każdemu kto chce oderwać się od rzeczywistości.
2 komentarze:

 1. Okładka jest przepiękna, a książkę wspominam bardzo miło, niestety drugą część już nie tak bardzo. Witam kolejnego mola książkowego
  :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie miałam okazji czytać drugiej części, ale w najbliższym czasie mam zamiar zabrać się do lektury "Udręki"
   Dzięki ;)

   Usuń