poniedziałek, 13 stycznia 2014

"Udręka" Lauren Kate

"Udręka" to drugi tom cyklu Upadłych Lauren Kate. W którym miłość nigdy się nie kończy. I kolejna okładka, która mnie urzekła. 


"Zwycięzcy  piszą historię na 
nowo"


Jest to kolejna schematyczna książka, czyli dziewczyna - Lucy wybierająca między dwoma chłopakami - Danielem i Milesem. Daniel to jej odwieczna miłość, a Milesa uważała za szkolnego przyjaciela do momentu pocałunku. Lucy tym razem trafia do szkoły Sherolin dla Nefilim, pół aniołów i pół ludzi. Szkoła podzielona jest na dwie grupy, dla wyjątkowo uzdolnionych i dla zwykłych uczniów. W szkole poznaje Shelby, jej współlokatorkę, która na początku jest szorstka i niemiła, ale po poznaniu Lucy zaprzyjaźniają się. Miles to chłopak podobny do niej, ma w krwi gen anioła ale w bardzo małej ilości, jest nazywany rozwodnionym. Daniel chroni Lucy wraz z Camem, ale dziewczyna nie wie co tak naprawdę czuje. Lucy z Danielem kłócą się o byle co, a z Milesem po prostu dobrze się jej gada.

"Czasem piękne rzeczy pojawiają się w naszym życiu znikąd. Nie zawsze je rozumiemy, ale musimy om zaufać"

Końcówka książki jest zaskakująca i na pewno nikt się takiej nie spodziewał. Po pierwsze pojawia się Callie, z którą Lucy jak dotąd tylko rozmawiała przez telefon lub wymieniały się mailami. Po drugie będzie bitwa między upadłymi aniołami, a Wygnańcami. I po trzecie Lucy będzie musiała wybrać między: Danielem, Milesem, Wygnańcami a poznaniem prawdy o swojej przeszłości.


W najlepszym wypadku zaufanie jest próżnym zajęciem. W najgorszym może doprowadzić 
do 
śmierci".

Dla mnie ta książka była  lekko naciągana po pierwszej części, ale i tak mi się podobała.
Polecam nią zarówno tym co czytali pierwszy tom jak i tym co nie. Ci co słyszą pierwszy raz o tej serii zapraszam do lektury pierwszego tomu, jak i kolejnych. Pierwsza część bardziej mi się podobała, lecz tą też zaliczyłam bym do waszych książek do przeczytania.

"Samotność w tłumie to najgorszy rodzaj 
samotności..."

3 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Pół na pół. Anioły, demony, ludzie. W pierwszej części dopiero pod koniec są elementy fantastyki.

   Usuń
  2. To jest druga część najpierw radzę Ci przeczytać Upadłych. Będzie ci łatwiej zorientować się w akcji książki ;)

   Usuń