środa, 22 stycznia 2014

"Brulion Bebe B." Małgorzata Musierowicz"Piękna twarz,
a w oczach labirynt."
 "Brulion Bebe B." to szósta część Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz. Choć jest ich wiele w całej serii, książki można czytać osobno gdyż każda opowiada historię innej osoby, innego charakteru, innej pary.

"Czy imię mówi cokolwiek o człowieku? Jest tylko kwestią przypadku. A czy przypadek może decydować o tym, kim jesteśmy ?"

 Akcja książki zaczyna się od Soboty 27 sierpnia 1988 roku gdy w Polsce były czasy PRL'u . Beata Bitner to dziewczyna która uczęszcza do liceum w Poznaniu. Dziewczyna ma młodszego brata Konrada i matkę Józefinę, lecz ich mama po zastaje w USA na kolejne 3 miesiące, przedłużając swoje wakacje. W tym czasie opiekuje się nimi Aniela, wcześniejszą bohaterka "Kłamczuchy" ( 2 część Jeżycjady). Bebe poznaje Damba - Damazego Kordiałek, gdy pomagają młodszemu chłopczykowi. Dziewczyna odeszła bez słowa  lecz potem tego żałowała i chciała go poznać, lecz się bała. Los ich poznał dzięki Anieli i jej staremu adoratorowi - Bernard Żeromski. Będą razem chodzić do szkoły a nawet siedzieć w ławce bo im Pieróg kazał - ich wychowawca, a zarazem dyrektor. Zakochują się w sobie ale nie pokazują tego. Bebe chce być inna od matki wiec zamyka się w sobie, jest zimna i nie pokazuje swoich uczuć i emocji nikomu, a Dambe to całkowite przeciwieństwie Bebe. 


"Żadne, choćby najbardziej przekonywujące, kłamstwa nie są przecież w stanie zmienić
rzeczywistości."

Polecam tym nie przepadają za książkami fantasty. Ci co lubią czytaj o normalnym życiu i problemach nie tylko nastolatków lecz i też dorosłych. Ich problemach uczuciowych i codziennych oraz jak wygląda ówczesne życie w PRLu. Lecz Ci co wolą fantasty niech też się skuszą, a nuż spodoba się im. 

"Ludzkie odruchy nie pomogą na próbne wybuchy, a radość życie nie zwalczy przemocy."Brak komentarzy:

Prześlij komentarz