sobota, 8 marca 2014

"Rywalki" - Kiera Cass


"Rywalki" Kiera'y Cass to pierwsza część serii Selekcja.


35 dziewczyn. Jedna korona.

Nigdy nie zazdrościłam
Szlachetnie urodzonym.
Nie pragnęła zostać wybrana.
I nie chciałam brać udziału
W konkursie, w którym stawką jest małżeństwo z księciem...

Bestseller
"New York Timesa"
Wydany już w 22 krajach.


Zaczęły się Eliminacje, czyli wielki konkurs. Jego zwyciężczyni zostanie żoną przystojnego księcia, a w przyszłości władczynią Illei.

Dla trzydziestu pięciu kandydatek, wybranych z terenów całego królestwa, Eliminacje to także nadzieja na nowe, lepsze życie. Na życie, w którym nikt nie jest głodny, a każda dziewczyna może choć przez chwilę poczuć się jak księżniczka. Niezależnie od pochodzenia...

Ami jest piątką, należy do kasty artystów. Jako jedyna z grona wybranych nie chciała trafić do pałacu.
Dla udział w Eliminacjach to koszmar. Oznacza konieczność rozstania się z Aspenem- jej sekretną miłością-  i opuszczenie domu. A wszystko pp to, by wziąć udział w morderczym wyścigu o koronę, której Ami wcale nie pragnie.

Jednak gdy spotyka Maxona, który naprawdę przypomina księcia z bajki, dziewczyna zaczyna zadawać sobie pytanie, czy naprawdę chce za wszelką cenę porzucić pałac. Być może życie, o jakim marzyła, wcale nie jest lepsze niż to, którego nawet nie chciała sobie wyobrazić...


"Mieszanka baśni i reality show.
Czarująca, wciągająca i należycie romantyczna".
-Kiersten White, autorka książki Paranormalność


Rywalki to świetne połączenie życia królewskiego, którego doznają wylosowane dziewczyny z telewizyjnym reality show.

Akcja książki zawarta jest w przyszłości na co wskazuje brak nazwy Stanów Zjednoczonych tylko królestwo Ille'a jak i historia  III i IV wojny światowej lecz elementy przeszłości możemy dostrzec w arystokracji, która jest zamknięta na ludzi a teraz jak wiemy monarchowie starają się być jak najbliżej wśród ludzi jak i podział stanowy a w książce kastowy na kasty od 1 do 8. Każda kasta ma swój podział prac, a zostali tak podzieleni przez majętność ich przodków.

Według mnie to jest kolejna książka na tym samym wzorze dziewczyna i dwóch chłopaków. Kobieta, która nie wie kogo wybrać. Jest to już trochę męczące, lecz sama zawartość książki nie jest oparta na innym wzorze gdyż wyróżnia się swoją odmiennością pod innymi kątami i dlatego tak dobrze się nią czyta.

Przeważnie z tytułów książek możemy bardzo dużo wyczytać i ta powieść się tym nie różni jeżeli widzimy słowo "Rywalki" na okładce to domyślamy się że główna bohaterka będzie jedną z nich oraz że na pewno szybko nie odpadnie. Tytuł książki jest banalny i prosty - Rywalki. Bardziej podoba mi się wersja ang. "Selection" w dosłownym tłumaczeniu na polski selekcja, czy nie był by ładniejszy ? Lecz to nie do nas należy wybór tytułu.

Książka naprawę świetna. Poprawiła mi humor o 100%. Nie mogę się już doczekać kolejnej części, ale to dopiero w czerwcu. 
Okładka książki jest fantastyczna. Jak zobaczyłam ją w księgarni, a wcześniej na stronce internetowej to wiedziałam że muszę ją przeczytać nie zależnie od tego o czym jest i nie zawiodłam się treścią zawartej w tejże książce. 

Tu jest trailer zapowiadający książkę, lecz według mnie okładka jest ładniejsza.

https://www.youtube.com/watch?v=MxOZpcJEYfE2 komentarze:

 1. Okładka na prawdę ładna. Chętnie bym przeczytała tę książkę, muszę się rozejrzeć za nią :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powodzenia w szukaniu książki. Na pewno znajdziesz ;)
   I czytaniu :)

   Usuń