środa, 19 marca 2014

"Blask księżyca" - Rachel Hawthorne

"Blask księżyca" to pierwsza część serii Strażnicy Nocy wydana w 2009 roku.

Ona i ich dwóch.
Musi wybrać, który z nich jest jej bratnią duszą.
I tak jak ona czuje zew
blasku księżyca...

W tym lesie zginęli rodzice Kayli. Dziewczyna ich nie pamięta, lecz często nawiedzają ją zny, w których ożywa tamta noc. W tych snach widzi księżyc w pełni i słyszy wycie wilków...
Siedemnastoletnia Kayla wraca tu, by stawić czoło swoim lękom. Tu pośród leśnej głuszy spotka Strażników Nocy, pięknych i groźnych jak sama noc. Pozna milczącego Lucasa o srebrzystych hipnotycznych oczach. I odkryje miłość, która wystawi ich oboje na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Dziewczyna wybierając między dwoma chłopaka woli zostać przy spokojnym i wydającym się zwykłym chłopaku.

Dziewczyna trafia do Parku Narodowego za namową swojego terapeuty, który cały czas jej powtarza że powinna się uporać z tamtą nocą, z nocą w której zmarli jej rodzice w tych lasach. Kayla rok wcześniej była już w tym miejscu z swoimi przybranymi rodzicami lecz tym razem wróciła na całe wakacje by pracować jako przewodnik po parku. W ciągu tak krótkiego czasu jej życie wywraca się do góry nogami. Zawsze sądziła, że w jej siedemnastymi urodzinami się zmieni, lecz nie sądziła że to poniesie tak dalekie konsekwencje w jej życiu.

Na początku po zapoznaniu się z opisem książki nie była zachwycona, lecz zmieniło się to po przeczytaniu prologu, który bardzo mnie zaintrygował do dalszej lektury.

Pierwszy raz spotkałam się z książkę poświęconej całkowicie wilkołakom lub jak to w książce "Blask księżyca" często było mówione zmiennokształtnym. Wcześniej spotkałam się zaledwie z ich postaciami w krótkich epizodach w treści książek i zawsze mnie bardzo intrygowały oraz poszukiwałam powieści z zmiennokształtnymi w roli głównej a nie tylko pobocznej czy w tle.

Blask księżyca to książka z gatunku fantastyki i science-fiction na co wskazuję liczne elementy książki.
Blask Księżyca ~ Pełnia Księżyca ~ Nów Księżyca


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz