piątek, 7 lutego 2014

"Zagrożeni" - C. J. Daugherty
Kolejna część bestselerowej serii Wybranych C. J. Daugherty. Książki które pochłaniam, uwielbiam i zawsze oczekuję na nie i nie mogę się doczekać, a jak już mam w swoich dłoniach powieść to nie mogę się od niej oderwać aż jej nie skończę. Tak samo było i teraz gdy kupiłam "ZAGROŻONYCH", nie mogła się doczekać kiedy wreszcie będę w domu bym mogła zacząć czytać nie,  pochłaniać jej zawartość.


"-Czyli wszystko chcesz zrobić sama, a ja jestem tylko przeszkodą, 
tak? 
- Zgromił ją wzrokiem, odgarniając włosy z czoła- 
Wiesz co? Wciąż nie przestałaś uciekać. Tylko nie zdajesz sobie z tego nawet sprawy".


Zagrożeni, opowiada dalszą historię przygód Allie Sheridan, która z roku na rok dowiaduje się co raz to nowszych, a zarazem straszniejszych i dający wiele odpowiedzi lecz jeszcze więcej pytań  o swojej rodzinie, organizacji, a najwięcej o babci którą uważał za zmarła do czasu rozpoczęcia nauki w Akademii Ciemmeria. Po śmierci jej najlepszej przyjaciółki -  Jo dziewczyna zamyka się w sobie całkowicie, nie chodzi na lekcje, wszystko ma gdzieś. Chowa się po całej szkole, aż pewnego dnia ma wszystkiego dość - po 8 tygodniach unikania ludzi - ucieka z szkoły. Lecz złapie ją policja i wróci do Akademii. Teraz  wszystko musi nadgonić przeprosić osoby, które zraniła najbardziej, a co gorsza musi wrócić do Nocnej szkoły chociaż nie chce - dla większości uczniów to przywilej lecz dla niej kara. Tym razem stawka jest o wiele większa niż dotychczas, cały rząd, życie Allie i jej przyjaciół, wszystko lecz tym razem ma więcej informacji niż dotychczas.

"-Nie wstydź się blizn - powiedziała.
Zaskoczona Allie popatrzyła na nią przez ramię.
-Noś je z dumą - kontynuowała Francuzka. - Symbolizują wolę przetrwania. Twoją siłę."


Książkę polecam najgoręcej tym co czytali już "Wybranych" i "Dziedzictwo" gdyż ta części będzie pełna nowych zagadek i w końcu się dowiemy kto jest szpiegiem w szkole, mnie to strasznie zaskoczyło, nigdy tej osoby bym o to nie posądzała.
Lecz polecam i tym co nie czytali jeszcze a coś tam o niej słyszeli jak i tym co pierwszy raz o niej słyszą gdyż warto nią przeczytać. Niektórzy uważają że jest banalna i ma ten sam wzór co większość powieści dla młodzieży, lecz dla mnie każda książka jest inna. Może jest banalna gdyż nie raz wiem co będzie na kolejne stronie, lecz również byłam też wiele razy mile zaskoczona jak i w tym przypadku. Lecz też nie oszczędzałam łez, może nie przy tej części ale przy całej serii owszem płakała, śmiałam się i gorączkowo myślałam o co chodzi, kto to może być ? I dlatego własnie zakochałam się w tej serii. Dla tych co nie zapoznali się wcześniej z przygodami Allie Sherida polecam również wcześniejsze częsci : Wybrani i Dziedzictwo.
Wszystkim moim koleżanko spodobała się seria Wybranych, no cóż tym co powiedziałam.Wybrani ~ Dziedzictwo ~ Zagrożeni

3 komentarze:

 1. Zapraszam do siebie na nowy rozdział ;)

  http://thiswonderfulworld1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny blog !!!!!!!!
  Zapraszam do mnie i bardzo proszę o jakieś komentarze http://niuchafashion.blogspot.com/
  Obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń