środa, 12 lutego 2014

"Wyprawa" Pierre Bottero

"Wyprawa" to pierwsza częsci serii książek z cyklu "Ewilan z dwóch światów" Pierra Bottero. O książce pierwszy raz usłyszałam od mojej szkolnej koleżanki, która opowiadała mi o niej same miłe rzeczy, więc postanowiłam nią przeczytać.


"Autor zna przepis na książkę, którą trudno odłożyć"
-Sud Quest

"Wyprawa" opowiada przygody Camille i jej przyjaciela Salima. Dziewczyna mieszka w Francji lecz pochodzi z równoległego świata o którym nie miała pojęcia aż do chwili jej pierwszego przeniesienia się do nieznanej krainy - Gwendalavir gdzie niemalże ginie. Przed trzynastolatką staje misja, którą musi wypełnić gdyż od jej powodzenia zależą dalsze dzieje krainy w której się urodziła. Lecz powierzone jej zadanie się komplikuje. Camille, a w równoległym świecie Ewilan jest córką wielkich magów, która musi odnaleźć swojego starszego brata o którym do tej pory nie miała pojęcia. Przybrani rodzice dziewczyny nie okazują jej większego zainteresowania jak i uczuć. W równoległym świecie - Gwendalavir - dziewczyna poznaje kilku przyjaciół, którzy jej pomagają, dbają o nią jak i uczą ją okiełzać oraz posługiwać się swoim darem, lecz ta kraina nie stroni od wrogów dziewczyny, którzy czyhają na ją na każdym przysłowiowym rogu.

"Kartki przewracaję się same. Absolutna rozkosz." 
-Science Fiction Magazine


Książkę polecam, sama nią pochłonęłam w jeden wieczór. Każdy kto lubi czytać fantastykę w mniejszym lub w większym stopniu polecam jak i zapewniam że się nie zawiedziecie. Lektura jej jest bardzo przyjemna, nie stroni od chwil grozy jak i radości bohaterów. Okładka książki może nie zachęca do zagłębienia się w jej słowach lecz gdy już to zrobicie nie oderwiecie się od niej aż do ostatniego słowa, a potem i tak będziecie chcieli więcej i więcej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz