sobota, 15 lutego 2014

"Proroctwo Sióstr" Michelle Zink

Książka "Proroctwo sióstr" Michelle Zink jest pierwszą częścią wciągającej trylogii.


"To opowieść, która daje wiele do myślenia, jednocześnie nie dając spokoju
- czyta się ją jednym tchem."
- Tamora Pierce


Książka zaczyna się od smutnego wydarzenia dla każdego z nas - od pogrzebu ojca bliźniaczek - Lia i Alice oraz ich brata Henry'ego. Lia niedługo po śmierci ojca odkrywa znamię, które się pojawia na jej ręce. Dziewczyny muszą stawić czoła odwiecznej przepowiedni, która od zawsze prześladuje ich rodzinę oraz zrozumieć swoją rolę, którą mają wykonać. Zostają uwikłane w przerażającą tajemnicę, a Lia i Alice stają się dla siebie Śmiertelnymi wrogami.
Lia poznaje, Sonię i Luisy'ę które posiadają na ręce od urodzenia podobne lecz różniące się znamiona. Dwie dziewczyny pomagają Lia odkryć tajemnicę i znaczenie przepowiedni oraz próbują odkryć jakie one pełnią rolę w tej legendzie."Niepokojąca i zapadająca głęboko w pamięć powieść o odwiecznej walce pomiędzy życiem i śmiercią, z dwiema siostrami w roli głównej."
- New York Times


Książka jest pisana narracją pierwszoosobową, co pomaga nam poznać bliżej główną bohaterkę. Akcja lektury przybliża nas do XIX-wiecznego miasteczka poprzez opis ubioru, zachowania,  mentalności ludzi i zabudowania miejscowości. Autorka postacią nadała cechy osób dorosłych w postaci ich zachowania.

"Przykuwająca uwagę opowieść, przenosząca czytelnika w inny wymiar."
 - Booklist


Powieść amerykańska "Proroctwo sióstr" z 2008 roku przeniesie nas do przeszłości pełnej tajemnic, legend i przepowiedni, która ciągle prześladuje rodzinę Alice i Lia. Każdy kto lubi czytać tajemnicze historie w których na każdej stronie, w każdym rozdziale coś nas zaskakuje to powinien nią przeczytać. 
Książka zawiera tragedie rodzinne, które nie opuszczają Alice i Lia, które są przyzwyczajone do smutku i ciągłego żegnania najbliższych na zawsze. 

"Wartka akcja i liryczna proza w połączeniu ze znakomicie 
prowadzoną narracją"
The Guardian


Historyczne proroctwo rozdziela dwie siostry: 
Uosobienie dobra... 
i Wcielenie zła... 
Która z nich Zwycięży?


"Przemyślana przez autorkę taktyka odkrywania kolejnych zdarzeń pochłonie czytelnika."
- Kirkus


Proroctwo Sióstr ~ Strażniczka Bramy ~ Krąg Ognia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz