sobota, 23 sierpnia 2014

Zbrodnie w rozmiarze XL - Meg Cabot

Powieść Zbrodnie w rozmiarze XL Meg Cabot jest to pierwsza część z cyklu Tajemnice Heather Wells.

Opis

Niełatwo zapomnieć o sławie, uwielbieniu tłumów i trasach koncertowych, ale cóż: gwiazda pop zmienia się w zastępczynię kierowniczki nowojorskiego akademika, a życie w blasku fleszy zastępuje szara codzienność. Ale tu czeka nas niespodzianka, jak zawsze u Meg Cabot. W zwykłym życiu też można znaleźć księcia z bajki, a podejrzana seria tragicznych wypadków w akademiku zapewnia bohaterce stały "dopływ" adrenaliny.


Recenzja

Zbrodnie w rozmiarze XL przeczytała w główniej mierze dlatego, że chciałam zapoznać się z kolejną powieścią Meg Cabot. Książkę znalazłam w bibliotece i od razu wiedziałam, że muszę ją przeczytać.

Główną bohaterką jest Heather Wells. Ma 28 lat, jest byłą nastoletnią gwiazdą popu. Jak to w książkach p. Cabot najważniejsza postać nie jest pięknością, idealną dziewczynę, lecz zwykłą, przeciętną kobietą. Tym razem Heather jest przeciętną Amerykanką, o rozmiarze XL. Pracuje w Akademiku, gdzie dochodzi do niespotykanych sytuacji.
Akcja książki rozgrywa się w Ameryce, w Nowym Yorku w dzisiejszych czasach.
Powieść zawiera wątek kryminalny i miłosny.

Książkę, czyta się przyjemnie. Autorka często mnie zaskakiwała, a moje wszystkie podejrzenia okazały się niesłuszne. Bardzo lubię powieści Meg Cabot i bardzo się cieszę, że mogłam się z kolejną jej książką zapoznać. Polubiłam Heather za to, że nie jest kolejną przepiękną i idealną postacią. Niektóre momenty mnie w książce zirytowały i denerwowały, lecz jak to w życiu, nie zawsze idzie wszystko po naszej myśli i tak jakbyśmy chcieli. Heather życie nie oszczędzało i dalej tego nie robi.
Oceniam na 7/10.

1 komentarz:

  1. Kiedyś czytałam książki Cabot, ale te przeznaczone dla nastolatek. Jak już przestałam nią być, to i Cabot przestałam czytać, bo jej książki dla dorosłych średnio mnie interesują :)

    http://pasion-libros.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń