piątek, 22 sierpnia 2014

Pamiętnik Księżniczki 3. Zakochana Księżniczka - Meg Cabot

Zakochana Księżniczka Meg Cabot to trzecia część serii Pamiętników Księżniczki.
Opis
Czy wszystko musi układać się tak fatalnie ? Dwóję z algebry Mia ma prawie jak w banku, mama jest w ciąży, zbliża się oficjalna wizyta w Genowii, książęcy kuzyn prawdopodobnie chce ją zabić ( oczywiści, chodzi o tron). Ale to jeszcze nic. Największym problemem Jej Książęcej Wysokości Amelii Mignonette Gromaldi Thermopolis Renaldo jest... miłość. Bez wzajemności.


Recenzja
Grandmere w dalszym ciągu prowadzi swoje intrygi. Tym razem posunęła się do dania zdjęć Mii do czasopisma, bez zgody samej dziewczyny czy jej ojca. Sama Mia stara rodzić sobie z rozterkami sercowymi i egzaminami kończącymi semestr, a najbardziej z algebrą. Całą książka zawiera dreszczyk emocji dotyczącej przed świątecznej gorączki.

W książce możemy doszukać się tajemniczości, wątków spisków jak i nieprzemyślanych sytuacji w których tak często pakuje się Mia.
Postacie w trzeciej części nie zmieniły się. Główną rolę odgrywa Mia, jej przyjaciółki Lilly i Tina, jej chłopak Kenny, którego wogóle nie chce i jej skrywana miłość - Michael. Do głównych bohaterów doszedł również - Sebastiano, projektant mody z Genowii. W książce spotykamy różne charaktery, co miało swoją magię.

Akcja książki rozgrywa się w Nowym Yorku, w hotelu Plaza, na poddaszu mieszkania jak i w Liceum imienia Alberta Einsteina.

Książka prowadzona jest w formie pamiętnika. Czuje się, jakbyśmy czytali czyjś pamiętnik, jakiś okres w czasie opisany z dopiskami osoby piszącej, a nie powieść. Mia opisuje wszystko z swojej perspektywy. Zawiera liczne opisy swoich uczuć oraz przemyśleń. Najbliżej poznajemy ją, lecz autorka książki nie skupia się tylko koło niej. Swoje historie, lecz w mniejszym stopniu, opisane oczami Mii, mają jej przyjaciele.

Książkę, przeczytałam gdyż potrzebowałam czegoś na odstresowanie, zagłębienie się historię innych i zapomnieniu o rzeczywistym świecie. Powieść pisana bardzo prostym językiem, bardzo szybko ją przeczytałam, ale spełniła swoje przeznaczenie, żeby mnie przenieś do innego miejsca. Książka mi się podobała, chociaż nie za bardzo przepadam, za taką formą pisarską - pamiętnik. Książka zawiera i opisuje realia prawdziwego świata.
Książkę oceniam na plus. Daję jej 7,5/10.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz