sobota, 26 lipca 2014

Wrota czasu - Ulysses Moore

Powieść Wrota Czasu  jest to zeszyt pierwszy Ulysses'a Moore'a.
Opis

Rodzice bliźniąt, muszą wyjechać do Londynu, by załatwi ostatnie sprawy związane z przeprowadzką. W ten czas dzieci zostają w domu pod opieką ogrodnika, Nestora. Jason, Julia i Rick chcąc poznać ten wielki dom i okolicę, zaczynają zwiedzać posiadłość. 
Recenzja:
O książce Wrota Czasu pierwszy raz usłyszałam  od przyjaciółki, która na drugi dzień mi nią przyniosła. Niestety,  książkę czekała bardzo długo zanim po nią sięgnęłam. Okładka powieści, bardzo mi się spodobała, niby stary dziennik, pamiętnik, a nie zwykła książka.
Głównymi postaciami są Jason i Julia Conevant, bliźnięta, którzy wraz z rodzicami przeprowadzili się z Londynu do Willi Argo w Kilmove Cove, w nadmorskiej miejscowości. Ważną postacią jest również, ich nowo poznany kolega - Rick Banner. Rodzeństwo ma 11 lat, a ich znajomy 12.
Akcja książki toczy się w Willi Argo, w Kilmove Cove. 

Cała akcja toczy się na przestrzeni jednego dnia.
Głównym wątkiem jest tajemnica skrywana w murach willi,  którą dzieci bardzo chciały poznać. 
Niestety, po tytule oczekiwałam czegoś innego, następnej historii o podróżach  w czasie (które bardzo lubię), bardzo się zdziwiłam gdy okazało się, że jest to całkowicie inna przygoda. Bohaterowie często zachowywali się jak dzieci, lecz to były dzieci. Czasami kierowali się impulsem, chwilą, co mogło zakończyć się najgorszym.
Powieść podobała mi się, lecz nie poniosła mnie wraz z bohaterami. Oczekiwałam czegoś innego.
Oceniam na 6/10.


5 komentarzy:

 1. Ja na razie nie przeczytam, ponieważ nie za bardzo lubię, kiedy głównymi bohaterami są dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja o tym nie wiedziałam jak zaczęłam ją czytać ;)

   Usuń
 2. Niestety nie czytam książek, gdzie wiodącymi postaciami są dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co ja widzę, tyle osób komentujących przede mną nie lubi bohaterów dziecięcych? Nie wierzę, że ktoś mógłby nie polubić takiego Mikołajka, nie współczuć małej Maisie czy nie inspirować się pomysłami Dzieci z Bullerbyn! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bohaterów, które wymieniałaś lubię, lecz ostatnio wolę postacie w innym przedziale wiekowym ;)

   Usuń