wtorek, 22 lipca 2014

Bez skrupułów - Harlan Coben

Powieść kryminalna Bez Skrupułów pierwsza z cyklu Myron Bolitar Harlana Cobena.


Opis

Studentka Kathy Culver znika w tajemniczych okolicznościach na terenie kampusu Uniwersytetu Restona w New Jersey. Pozostawione ślady pozwalają przypuszczą, iż padła ofiarą gwałtu i zabójstwa. Osiemnaście miesięcy później ktoś zamieszcza zdjęcie Kathy w piśmie pornograficznym. Były narzeczony dziewczyny Christian Steele, wschodząca gwiazda amerykańskiego futbolu, odbiera zagadkowy telefon - w słuchawce słychać głos zaginionej. Kiedy z rąk mordercy ginie ojciec Kathy, jej starsza siostra, dawna ukochana Myrona- piękna pisarka Jessica - prosi go o pomoc.Recenzje

Książkę poleciła mi pani w bibliotece, gdyż nie mogłam zdecydować się jaką powieść wypożyczyć. Po przeczytaniu opisu, zaintrygowała mnie, gdyż nie czytałam wcześniej żadnej powieści kryminalnej.

Głównym bohaterem jest Myron Bolitar, były agent FBI i koszykarz, a obecnie początkujący agent sportowy. Jego głównym klientem jest Christian Steele, który prosi go o ponowne rozpatrzenie sprawy zaginięcia jego narzeczonego, w której pojawiają się nowe dowody, nieznane policji wcześniej policji.

Akcja książki, która trzyma świetnie w napięciu, aż do ostatniej strony. Świetnie ukryta intryga.
Całkowicie nie moje klimaty, ale powieść bardzo mi się podobała.
Książkę oceniam na 8/10.6 komentarzy:

 1. To również nie moje klimaty, ale będę miała tytuł na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro nie Twoje klimaty, a oceniłaś ją tak wysoko - to z pewnością po nią sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi ta książka bardzo się podobała, więc tobie raczej też powinna ;)

   Usuń
 3. Czytałam:) lubię Cobena i uwielbiam wykreowanego przez niego Myrona:) polecam Ci wszystkie tomy z tym bohaterem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciągle chcę się zabrać za Cobena, ale jakoś nie mogę do tego dojść. Twoja recenzja mnie zmotywowała, żeby przy następnej wizycie w bibliotece wypożyczyć coś jego autorstwa. :)

  OdpowiedzUsuń