poniedziałek, 30 czerwca 2014

Bóg nigdy nie mruga - Regina Brett

Książka Bóg nigdy nie mruga jest to zbiór felietonów wydanych przez Reginę Brett.
50 LEKCJI na trudniejsze chwile w życiu.

Opis
Pięćdziesiąt wskazówek. Pięćdziesiąt lekcji, w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze; przywołuje ważne dla siebie postacie, znaczące książki i filmy; przypomina o sile psalmów i prostych sentencji.

Felietony Reginy Brett docenili i pokochali czytelnicy na całym świecie. Przyklejano je na lodówce, rozsyłano w e-mailach do bliskich. Tematy lekcji, których udzieliło autorce życie, cytowano na tysiącach blogó i przedrukowywano w gazetach. Książka, którą trzymasz w ręce, stanie się bliska każdemu, kto kiedykolwiek znalazł się na życiowy, zakręcie, oraz wszystkim szukającym inspiracji. Niech każda z pięćdziesięciu lekcji będzie manifestem - jak bohaterka jednego z esejów, pewna sportowa czapka z prostym hasłem " Życie jest dobre". Bo takie jest. Naprawdę. Regina Bratt podarowała nam pięknie opracowaną mapę życia. 
Jeffrey Zaslow, współautor książki "Ostatni Wykład"
Pokochałem tą książkę ! Jest przejmująca, wzruszająca, zabawna i czarodziejska.
Joe Eszterhas, autor książki " Hollywoodzkie zwierzę"

Podaruję jeden egzemplarz książki Bóg nigdy nie mruga mojemu 82-letniemu ojcu, drugi - znajomej szesnastolatce. To mądre, przepełnione empatią i szczerością ponadczasowe felietony.
Thrity Umrigar, autor powieści " Przepaść między nami"


Recenzja:

Początkowo, po przeczytaniu samego tytułu byłam pewna, ze jest to książka o tematyce religijnej, lecz się pomyliłam. Co prawda, autorka wyjeżdża na liczne rekolekcje, i pisze że one jak i modlitwa pomogły jej przetrwać ciężkie chwile w życiu, lecz są to tylko krótkie momenty.

Ta książka jest zbiorem felietonów, czyli narracja jest pierwszoosobowa. Każda z lekcji była przekazywana przez e-maile, przyklejana do lodówek i na ścianach.
Każdy akapit zawiera inną prawdę o życiu, która uzmysławia nam rzeczy oczywiste o których często zapominamy. Wszystkie rozdziały noszą inne nauki, mają różne tytuły, które przedstawione są nam bliżej przez różne historie z życia autorki i jej znajomych. Sama Regina Brett miała ciężki momenty w życiu, których teraz nie żałuje, gdyż one ukształtowały ją.

Książka bardzo mi się podobała. Za swoją formę, chociaż bardzo rzadko czytam poradniki.
Czytało mi się nią bardzo przyjemnie, a czas spędzony podczas tej lektury uważam za bardzo dobrze wykorzystany, z wielką chęcią do niej wrócę.
Bóg nigdy nie mruga  polecam każdemu ! Czy to nastolatkowi, czy starszej osobie, każdy znajdzie w niej coś dla siebie.
Książkę Reginy Brett oceniam na 9/10.

3 komentarze:

  1. Uważam, że "Bóg nigdy nie mruga" to niepowtarzalna i niezwykła książka, którą naprawdę warto poznać! Ja byłam pod wrażeniem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Może kiedyś przeczytam, bo brzmi interesująco. W końcu życie daje najlepsze, ale najdotkliwsze lekcje ;)

    OdpowiedzUsuń