wtorek, 24 czerwca 2014

Nów Księżyca - Rachel Hawthorne

Nów Księżyca jest to 3 część cyklu Strażnicy Nocy Rachel Hawthorne. Jest to cykl powieści poświęcony Zmiennokształtnym.

Opis:
Wschodzący księżyc wzywa ich w głąb lasu. Przemienia w istoty piękne i mroczne. Czy naznaczy swym blaskiem dziewczynę, która ukrywa straszliwy sekret, bo zdobyć miłość Strażnika Nocy?

Brittany całe życie marzyła, by zostać Strażnikiem Nocy. Niczego nie pragnęła bardziej. Niczego -  z wyjątkiem Connora, pociągające i tajemniczego jak wszyscy, w których żyłach płynie krew prastarego plemienia. Wreszcie naschodzi wielka noc, noc siedemnastych urodzin Brittany. Nadchodzi.... i mija, a Brittany pozostaje dziewczyną. Lecz dla swojej wymarzonej przemiany jest gotowa zrobić wszystko - nawet zdradzić tych, których kocha...
Recenzja:
Akcja powieści rozgrywa się w Parku Narodowy, niedaleko granicy z Kanadą.
Czas akcji trwa kilka dni. Od pełni księżyca do jego nowiu. 

Prowadzona jest narracja pierwszoosobowa, która jest jedną z moich ulubionych.

Główną bohaterką jest Brittany, którą poznaliśmy w wcześniejszych częściach, lecz teraz dowiadujemy się o niej nowych informacji, które poznajemy wraz z Brit. Przeżywamy z nią rozkwit jej zauroczenia, strach przed wyjawieniem prawdy, złość i wiele innych emocji, które targają Brit. Nie pojawiają się żadni nowi kluczowi bohaterowie, wszystkich poznaliśmy wcześniej, za to niektórzy zostaną nam bliżej przedstawieni. 

Książka równie mocno podobała mi się jak wcześniejsze części z cyklu Strażnicy Nocy. Odczuwam lekki zawód, że nie niektóre wątki z poprzedniej części zostały pominięte, lecz była to opowieść Brittany, a nie Lindsey. Końcówka książki, lekko mnie zaskoczyła, lecz w pozytywny sposób. Miejsce wydarzeń, jak i połączenie tradycji z nowoczesnością, bardzo mi się spodobało. Powieść czytało mi się bardzo przyjemnie i szybko, dzięki łatwemu językowi, bez trudnych nazw do zapamiętania. Wątek z poprzednich części jest nadal prowadzony, jak i zakończony w Nowiu Księżyca. 

Czytamy o tym, co człowiek jest w stanie zrobić dla swojego marzenia. Dla tego by nie był wytykany palcami i nie był nazywany dziwolągiem.
Książka bardziej dla nastolatków, niż dla dorosłych.
Nów Księżyca  Rachel Hawthorne oceniam na 8/10.


3 komentarze:

  1. Czytałam serię rok temu i miło ją wspominam, ale w pamięci długo nie została, bo praktycznie nic nie pamiętam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka chyba nie dla mnie, raczej ją sobie odpuszczę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. No no chyba muszę nadrobić zaległości i przeczytać tą książkę. ;D

    OdpowiedzUsuń