poniedziałek, 29 grudnia 2014

Zbuntowani - C.J. Daughety

Zbuntowani to 4 część serii Nocna Szkoła C.J. Daugherty.
Opis:


Po ataku Nathaniela szkoła staje się miejscem paranoicznym – jest w niej więcej strażników niż uczniów. Ceną za bezpieczeństwo podopiecznych jest ich wolność.
Zdesperowana Allie zrobi wszystko, by powstrzymać podstępnego wroga. Zgadza się nawet na udział w niebezpiecznych nocnych misjach zorganizowanych przez Lucindę. Carter i Sylvain są gotowi walczyć u jej boku. Obaj ją kochają, lecz dziewczyna musi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Żaden z nich nie będzie czekać wiecznie.
Recenja:

Kiedyś dostałam pytanie jaki jest największy minus mojej ulubione serii, a ja wtedy powiedziałam, że nie lubię tylko jednej rzeczy, że każda kolejna część ma mniej stron niż poprzednia, lecz teraz po przeczytaniu Zbuntowanych odpowiedziałam bym zupełnie inaczej i moja odpowiedź nie była by zawarta w jednym zdaniu, niestety, lecz w tej części bardzo dużo rzeczy mnie denerwowało.

Po Zbuntowanych oczekiwałam więcej odpowiedzi, a nie jeszcze dodatkowych niewyjaśnionych pytań, co prawda dostałam kilka, które mnie zaskoczyły, lecz to za mało. W głównej bohaterce denerwowało mnie za dużo rzeczy, lecz podam tylko jeden najważniejszy, zostało jej przywrócone zachowanie z 2 części, kiedy sama nie wiedziała czego chce. Okładka powieści bardzo mi się podobała, lecz tytuł już nie zabardzo.  Samo zakończenie było wielkim znakiem zapytania i tego co będzie dalej.

Nie mam pojęcia jak ocenić tą książkę, z jednej strony chcę nisko, a z drugiej wysoko. Powieść oceniam na 6/10.
8 komentarzy:

 1. Pierwszy raz ją widzę. Szkoda, że nie przypadła Ci ona do gustu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, sama byłam zdziwiona bo uwielbiam tą serię, ale tak przeważnie jest z cyklami, że kolejne książki są gorsze od poprzedniej

   Usuń
 2. Ja się nadal wstrzymuję z przeczytaniem ''Zbuntowanych'' (chyba dlatego, że ktoś zdradził mi rozwiązanie trójkąta miłosnego), niemniej kuzynka w końcu mnie do tego zmusi (jak zawsze) :D

  namalowac-swiat-slowami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że tobie bardziej spodoba się niż mi.

   Usuń
 3. Ciągle jestem przed pierwszym tomem, więc pewnie do czwartego jeszcze mi daleko ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy Ci bardzo polecam,
   Miłego czytania :)

   Usuń
 4. Ta książka czeka aż w końcu wezmę się za jej czytanie :)

  http://majkabloguje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń