niedziela, 28 grudnia 2014

Wielki Błękit - Veronica Rossi

Wielki Błękit jest to zakończenie trylogii Przez burze ognia Veroniki Rossi.
Opis:

Aria i Perry są o krok od Wielkiego Błękitu - miejsca, gdzie nie ma eteru i niebo nie płonie. By się tam znaleźć muszą uwolnić porwanego Cindera, bo tylko z nim przedostaną się na drugą stronę eterowej ściany.


Czy Osadniczka i Dzikus zdołają skłonić do współpracy skłócone od stuleci plemiona, zanim okiełznany żywioł pochłonie ich świat? Czy znajdą szczęście pod czystym niebem ?

Wielki Błękit to ostatnio tom oszałamiającej tylogii Veroniki Rossi. Autorka stworzyła niezwykły, pełen okrucieństwa i piękna świat - niczym z najlepszych powieści fantay i science fiction. Recenzja

Nie pamiętam już co skłoniło mnie do rozpoczęcia czytania tej trylogii, lecz pewnie jednym z czynnik był wykreowany świat w przyszłości, który dla nas jest nieznany, a mnie intryguje każde wyobrażenie o nim.

Głównymi bohaterami są Aria i Perry. Zakochują się w sobie, choć dzieli ich prawie wszystko. Dziewczyna wychowywała się kapsułach Podu, do momentu gdy została zesłana na pewną śmierć, lecz ten czyn uczynił jej życie prawdziwą przygodą. Perry to chłopak z świata Wykluczonych, w którym są wyjątkowe zdolności,  jak i życie w osadach, którym zagraża eter.

W tej trylogii spodobał mi się styl prowadzenia narracji, nie tylko z jednego punktu widzenia lecz z dwóch, Arii i Perry'ego.

Przed czytaniem powieści nie mogłam uwierzyć, że przygoda tych bohaterów już się kończy, więc odwlekałam przeczytanie jej jak najdłużej dałam radę, choć chciałam już wiedzieć jakie będzie zakończenie.
Wielki Błękit często mnie zaskakiwał, było w nim wiele zmian akcji, jak i nowych wątków, dzięki którym podczas czytania nie nudziłam się, tylko chciałam wiedzieć co będzie dalej. Nie ominęły mnie chwile wzruzenia jak i radości. Bohaterów książki oceniam na plus, dzięki  ich wachlarzowi charakterów, tworzły razem ciekawą histrię. Okładka tej części nie zachwyciła mnie, lecz pasuje do fabuły powieści, tak jak i tytuł.
Chciałabym wiedzieć jak potoczył się los bohaterów, po skończeniu trylogii lecz mogę o tym tylko pomarzyć i sama wymyślać dalsze historie.
Wielki Błękit ocenia na 8/10.

4 komentarze:

  1. Przeczytałam dwie poprzednie części, ale ''Wielkiego Błękitu'' jeszcze nie tknęłam, za bardzo boję się, że się zawiodę :/

    namalowac-swiat-slowami.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń